Haber

Erdoğan: Bu CHP LGBT’dir, İYİ Parti LGBT’dir, HDP LGBT’dir…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Bursa’nın Gemlik ilçesinde halka hitap etti. Erdoğan, gençler bakın evliliğe karşı durmak yok. Bakmayın bu LGBT-I’lere. Bu CHP LGBT’dir, İYİ Parti LGBT’dir, HDP LGBT’dir. Evelallah, Cumhur İttifakı mübarek ailesiyle bu yolda yürüyor” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Daha önce bazı esnaflarımıza vergi muafiyeti getirdik. Evlerde ürettikleri eserleri evlerde ve bazı platformlarda satanları muaf tutuyor, sınırı 320 bin liradan 700 bin liraya çıkarıyoruz.

Berber, terzi, bakkal, kasap, taksici gibi esnaflarımızdan gelir vergisi almayarak dünyada benzeri olmayan bir düzenleme yaptık. Şu anda 837 bin esnafımız hem gelir vergisi muafiyetinden yararlanıyor hem de KDV ödemiyor. Bu yıl görgü kurallarını yeniden düzenledik. Gerçek yönteme geçmesi gereken esnafımızın kolay stilden faydalanmasını sağlıyoruz. 80 bin çarşı esnafımızın menfaatlerini bu istisna uygulamasına dahil ediyoruz.

Şehir içi taksi, minibüs, minibüs, midibüs, otobüs, alıcı işletmeciliği ve tır ile ticari yük taşımacılığı yapan esnafımız araçlarını yenilerken ÖTV ödemeyecek. Yeni Meclis açıldığında ilk düzenleme bu olacak.”

Evliliğe teşvik kredisi vereceklerini söyleyen Erdoğan, “Gençler evliliğe karşı durmak yok. Bakmayın bu LGBT-İ’lere. Bu CHP LGBT’dir, İYİ Parti LGBT’dir, HDP LGBT’dir. Evelallah Halk’ın. İttifak, kutsal ailesiyle bu yolda yürüyor.” söz konusu. (HABER MERKEZİ)

gunyuzuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu