Haber

Cumhuriyet ve Cumhurbaşkanlığı Yarışı yarın Ankara’da yapılacak

Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünde Ankara’da iki büyük yarış olan Cumhuriyet Yarışı ve Cumhurbaşkanlığı Yarışı yarın düzenlenecek.

Türkiye Jokey Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre, İngiliz ve Arap safkanlarında sezonun finalini oluşturacak yarışların heyecanı yarın 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda yaşanacak.

Ankara’da saat 16.00’da 2.400 metrelik çim pistte 85’inci kez düzenlenecek olan 85. Cumhurbaşkanlığı Yarışı’na 3+ yaş safkan atlar katılacak. Age Of Fire, Anadolu Aslanı, Burgas, Go Hero, Mister Görkem, Sönmezbey, Şanlıtay, Vincitore, Zala Beyefendi, Altınsima, Fighting Falcon, Taylola ve Chaika isimli safkanlar birincilik için yarışacak.

Bu yarışın galibine 2 milyon 244 bin lira ödül verilecek. Yarışı kazananlara ikramiyelerin yanı sıra toplam 5 milyon 645 bin 63 lira da dağıtılacak.

Cumhuriyet Koşusu 43. kez düzenlenecek

Bu yıl 43’üncüsü düzenlenecek ve 1600 metrelik ara çim parkurda koşulacak Cumhuriyet Yarışı’na 3+ yaş safkan Arap atları katılacak.

Saat 16.30’da başlayacak yarışta Başkasap, Demirperde, Sancar, Baba Balıkhan, Boğaz Çocuğu, Cancaner, Canko, Deniz Efe, Gülhatmi, Muallim Halim, Şahin Mahmut, Gözpınarı, Bozkırefesi, Karar, Soyluşah ve Zincir Koparak isimli safkanlar yarışacak. .

Bu yarışın galibine 3 milyon 300 bin lira ödül verilecek. İkramiye ve primlerle birlikte toplam parasal ödül ise 7 milyon 682 bin 183 lira olacak.

haberguzelyurt.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu