Haber

Avrupa’da ulaşım krizi: Londra’da metro işçileri grevde!

Londra’da yer altı işçileri, çalışma koşulları ve maaş zammıyla ilgili anlaşmazlıklar nedeniyle 23-29 Temmuz’da greve gidecek.

Başkentte birçok metro istasyonu grev nedeniyle hizmet dışı kalacak.

HAVAALANI ÇALIŞANLARI DA GREVDE

İngiltere’nin başkenti Londra’nın ana havalimanlarından biri olan Heathrow’da güvenlik görevlileri, patronları yüksek enflasyon oranında fiyatları artırmaya zorlamak için yaz aylarında 31 gün grev kararı aldı.

İlk kez Terminal 3’te görev yapan güvenlik görevlilerinin de katılacağı grev nedeniyle aralarında Virgin, Emirates, Qatar, United American ve Delta havayollarının da bulunduğu birçok şirketin uçuşları yaz döneminde kesintiye uğrayacak veya iptal edilecek. Havaalanı.

Terminal 5’teki grevler, British Airways’in yaz uçuş programını büyük ölçüde etkileyecek. Kesintilerin önümüzdeki haftalarda daha da kötüleşeceği iddia ediliyor.

Bu süreçte çalışanlara tam destek vereceklerini kaydeden Graham, “Heathrow önceliklerini tamamen yanlış belirlemiş. İnanılmaz derecede zengin bir şirket ve hissedarlarına büyük meblağlar ödüyor ama çalışanları mücadele ediyor ve diğer havalimanlarında çalışanlardan daha az kazanıyor.” dedi.

İngiltere’de Mart ayında yüzde 10,1 olan enflasyon, Nisan ayında yüzde 8,7’ye geriledi. Geçtiğimiz yaz Avrupa’da yaşanan grevler nedeniyle hava trafiğinde önemli aksamalar yaşandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu